Müşteri Hizmetleri +90(216) 526 0426 

Blog

Bulunduğunuz Yer: Ana Sayfa / Blog
Dünyanın İhtiyacı Su !  Dünyanın İhtiyacı Sıfır Atık !  Dünyanın İhtiyacı Sürdürülebilirlik !.

Dünyanın İhtiyacı Su ! Dünyanın İhtiyacı Sıfır Atık ! Dünyanın İhtiyacı Sürdürülebilirlik !

Doğal kaynaklarımız hızla tükeniyor ve tükenen kaynaklarımızın telafisi gün geçtikçe güçleşiyor. Gelecek nesillere yaşanabilir, sağlıklı bir çevre bırakabilmemiz için sürdürülebilirlik gerekiyor. Peki nedir bu sürdürülebilirlik?


SÜRDÜRÜLEBİLİR DÜNYA İÇİN ATIK SU GERİ KAZANIM SİSTEMLERİNİN ROLÜ.

SÜRDÜRÜLEBİLİR DÜNYA İÇİN ATIK SU GERİ KAZANIM SİSTEMLERİNİN ROLÜ

Dünyada meydana gelen su kıtlığı ve artan su baskısı, atık suların geri kazanılmasını ve bu suların yeni bir kaynak olarak değerlendirilmesini gündeme getirmiştir. Suyun sürdürülebilirliği için en etkili yöntem Atık Su Geri Kazanım Sistemleridir.


Nehir Suyu Arıtma Sistemleri.

Nehir Suyu Arıtma Sistemleri

Nehir kenarına kurulmuş ve şebeke suyuna ulaşması güç askeri kamp, geçici yerleşim alanı, şantiye sahası, topraksız sera, köy, çiftlik, şehir ve kasabaların su ihtiyacını nehir suyu arıtma sistemleri karşılar.


Ortadoğunun En Büyük Hidroponik Sera Kompleksi Olan Aras Tarla Amir'in , Su Arıtma Sistemini Yapmış Olmanın Haklı Gururunu Yaşıyoruz.

Tekstil Sektöründeki Gelişmeler Atık Su Geri Kazanım Sistemlerine Olan İhtiyacı Artırıyor.

Tekstil Sektöründeki Gelişmeler Atık Su Geri Kazanım Sistemlerine Olan İhtiyacı Artırıyor

Tekstil üretiminde ve proseslerinde kullanılan su miktarı diğer endüstrilere oranla daha fazladır.Doğa dostu sistemler ile prosesten çıkan atık suları atık su geri kazanım sistemlerimizle üretime yeniden kazandırıyoruz.


Fabrika Atık Sularını Arıtarak Çevreyi Koruyoruz.

Fabrika Atık Sularını Arıtarak Çevreyi Koruyoruz

Vatek Çevre Teknolojileri olarak fabrikalardan çıkan atık suları özel dizayn atık su arıtma sistemlerimiz ile arıtıyor ve çevreyi koruyoruz.


Atık Sularda Covid-19 Tespit Edildi.

Atık Sularda Covid-19 Tespit Edildi

Dünyada ilk kez Türkiye’de yapılan araştırmada kanalizasyon sularından çıkan çamur örneklerinde SARS-CoV2 ‘ye rastlanılmıştır.


Hemodiyaliz Hastalarının Tedavi Sürecine COVID-19 Etkisi.

Hemodiyaliz Hastalarının Tedavi Sürecine COVID-19 Etkisi

Mobil hemodiyaliz sisteminin kolay kullanımı ve kolay taşınabilirliği ile yoğun bakımlarda yatan diyaliz hastalarının bir yandan Covid-19 tedavisi devam ederken diğer yandan hemodiyaliz tedavilerine devam etmeleri sağlanır.


Atık Sularda Bulunan Virüsler Nasıl Bertaraf Edilir ?.

Atık Sularda Bulunan Virüsler Nasıl Bertaraf Edilir ?

Nötralizasyon ve Dezenfeksiyon sistemleri tıbbi sıvı atıkların içerisinde bulunan bakteri, dengesiz ph ve virüsleri nötralize ve dezenfekte ederek kanalizasyonlara güvenle deşarj edebilmesini sağlar.


COVID-19 ve SU.

COVID-19 ve SU

Temel ihtiyacımız olan su, yeterince hijyenik değilse sağlık için tehlike oluşturur. Özellikle korona virüsü(covid-19) ile mücadele ettiğimiz bu günlerde, suyla hijyen koşullarını sağlamak hepimizin salgından korunması için en basit ve en etkili yöntemdir


Bakteri ve Virüsler Sıvı Tıbbi Atıklardan uzaklaştırılabilir mi ?.

Bakteri ve Virüsler Sıvı Tıbbi Atıklardan uzaklaştırılabilir mi ?

Koronavirüs’ün ülkemize giriş yapmasıyla alınan tedbirler artmaya başlamıştır. Nötralizasyon ve Dezenfeksiyon sistemleri, sıvı tıbbi atıklarınızın içerisindeki bakteri, dengesiz ph ve virüsleri nötralize ve dezenfekte eder.


Gri Suyun Geri Kullanım Alanları.

Gri Suyun Geri Kullanım Alanları

Gri Su Nedir? Gri Suyun Kullanım Alanları Nereleridir?