Toplu Konut, AVM, Okul Sektörlerinde Su Arıtma Sistemleri

Okul, apartman ve toplu konutların tüm mahalleri besleyecek olan suların tortusuz ve kireçten arındırılmış olması gerekmektedir. Suda bulunan tortu (partüküller) çoklu medya içeren filtrasyon sistemleri veya seperatör filtreler, torba filtreler ile sudan uzaklaştırılır.

Su yumuşatma sistemlerimiz ile kireçten arındırılmış olan sular, bina tesisatlarının uzun yıllar deforme olmadan kullanımını sağlar ve lavabo, duş bataryalarının beyaz kireç görüntüsünü önler.  Beyaz eşyaların ömürlerini uzatır. Yıkanan tekstil ürünlerinin daha uzun ömürlü olması, kullanılan deterjan miktarının azalması gibi olumlu etkiler yaratır.

Binalarda oldukça fazla tercih edilen sistemlerimiz ultraviyole ile dezenfeksiyon sistemlerimizdir. Bu sistemlerle suda bulunabilecek bakteri ve virüsler bertaraf edilir.

Toplu konutlarda, huzurevlerinde, yurt binalarında son zamanlarda kullanımı sıklaşmaya başlayan grisu ve yağmursuyu arıtma sistemlerimiz ile 1-2 yıl gibi bir sürede kar sağlanmaya başlanır. Gri su arıtma sistemleri ile tuvalet harici çıkan tüm gir sular arıtılarak bahçe sulama gibi amaçlarla kullanılabilir.

Diğer bir yandan havuzların olmasa olmazı tam otomatik dozajlama sistemlerimiz ile havuzun klor ve ph değerleri istenilen aralıklarda tutulabilir.