Müşteri Hizmetleri +90(216) 526 0426 
Bulunduğunuz Yer: Ana Sayfa / Blog

Bakteri ve Virüsler Sıvı Tıbbi Atıklardan uzaklaştırılabilir mi ?

Koronavirüs’ün ülkemize giriş yapmasıyla alınan tedbirler artmaya başlamıştır. Nötralizasyon ve Dezenfeksiyon sistemleri, sıvı tıbbi atıklarınızın içerisindeki bakteri, dengesiz ph ve virüsleri nötralize ve dezenfekte eder.
Bakteri ve Virüsler Sıvı Tıbbi Atıklardan uzaklaştırılabilir mi ?.

Koronavirüs’ün ülkemize giriş yapmasıyla alınan tedbirler artmaya başlamıştır. Bu tedbirlerin başında kritik öneme sahip olan hastaneler gelmektedir. Hastaneler birçok insanın bir araya geldiği ve birbirlerine virüs bulaştırmaya müsait olduğu bir ortamdır. Kritik öneme sahip olan hastanelerin, sıvı tıbbi atıklarını herhangi bir dezenfeksiyon işlemi yapmadan kanalizasyonlara deşarj etmeleri virüslere ve bakterilere yeni yerleşim alanları oluşmasının yolunu açar. Kanalizasyonlar virüslerin en kolay yayılma ve üreme yerleridir. Aynı zamanda sıvı tıbbi atıkların herhangi bir nötralize ve dezenfekte işlemi uygulanmadığı için virüslerin yayılmasını kolaylaştırır.

Nötralizasyon ve Dezenfeksiyon sistemleri, sıvı tıbbi atıklarınızın içerisindeki bakteri, dengesiz ph ve virüsleri nötralize ve dezenfekte eder. Virüsün yayılma riskine karşı sıvı tıbbi atıklarınızı kanalizasyonlara güvenle deşarj edebilirsiniz.