Saf Su Arıtma Sistemleri

İçecek, döküm-kaplama, tekstil, ilaç, medikal, kimya, kozmetik, otomotiv gibi birçok sektörde yoğun bir şekilde saf suya ihtiyaç duyulur. Saf su arıtma, içerisindeki mineral ve organik maddelerden arındırılmış sudur.

Hamsu kaynağına ve kalitesine göre terzi usulü üretimini gerçekleştirdiğimiz saf su arıtma sistemlerimizde Double Pass Reverse Osmosis Sistemleri, Anyon-Katyon Reçine Kolonları ve Mixbed Reçineli Sistem gibi arıtma tekniklerini kullanmaktayız. İhtiyaca özel dizayn edilen saf su arıtma sistemlerinin anahtar taahhüt hizmetleri ile mevcut sistemlerde kullanılmakta olan sarf malzemelerin ve yedek parçalarının tedarikleri ile teknik servis hizmetiyle sizlere profesyonel kalitede çözümler sunuyoruz.

Deiyonize ve Mix Bed Sistemleri, endüstriyel tesislerde ve özel uygulamalarda deiyonize su ihtiyacını karşılamak için kullanılır. Deiyonizasyon işlemi, su içerisindeki minerallerin yani katyon ve anyon iyonlarının sudan giderilmesi işlemidir.

Bu işlem Katyonik ve Anyonik reçineler vasıtası ile gerçekleştirilir. Katyon iyonlarının giderildiği üniteye Katyon Değiştirici, anyon iyonlarının giderildiği üniteye de Anyon Değiştirici denir. Her iki cins reçineyi bir arada bulunduran, yani hem anyonik hem de katyonik iyonların giderildiği üniteye Karışık Yatak İyon Değiştirici (Mixbed) denir. 

Mixbed Sistemleri,  Reverse Osmos Sistemleri çıkışına ve Anyon+Katyon kolonlar sonrası  üretim suyunda iletkenliğin daha düşük olması gereken proseslerde kullanılır.

Sistemlerde kullanılan reçine miktarları giriş suyu iletkenliğine ve reçinenin değiştirme kapasitesine bağlı olarak projeye özel hesaplanır.

Mix-Bed sistemleri , küçük kapasitelerde kullan at tipi olarak, dizayn edilebileceği gibi, büyük kapasiteli sistemlerde otomatik yıkama grupları ile de kullanılmaktadır.